Galeta Unu İle Nasıl Kızartma Yapılır?

Galeta unu ile kızartma nasıl yapılır? Galeta unu özellikle kızartılan ürünlerde çok kullanılan bir üründür. Besinlere lezzet ve tat verirken çocukların en sevdiği yemekleri yapımını kolaylaştırır. Özellikle fast food gıdalarda sıkça galeta unu türevleri kullanılmaktadır. Galeta unu kullanımın fazla olmasının nedenleri arasında lezzeti ve doyuruculuğu vardır.  Ayrıca yağ emilimini azaltarak kızartma yapılan gıdanın fazla yağ tutmasını engeller.

Son günlerde sıkça evde yemek yapar olduk. Eskiden fast food mekanlarını tercih ederken şimdi beğendiğimiz bütün yemekleri evde yapmak durumunda kaldık. Size de hem sağlıklı yemekler için hem de sevdiğiniz fast food tadını bulmak için galeta unu tercih edebilirsiniz. Galeta unuyla çeşitli yemekler yapılmaktadır. Hangi yemeği yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

Galeta Unuyla Hangi Yemekler Yapılır?

Galeta unu ile kızartma nasıl yapılır önce neyi kızartmak istediğinize karar vermeniz lazımdır. Evde sık kullanılan galeta unu ile kızartma çeşitleri arasında balık gelmektedir. Temizlenmiş balıkları yağ, yumurta ile sos hazırlayarak ya da sadece yağ ile sos hazırlayarak galeta ununa batırabilir ve kızartabilirsiniz.

Diğer bir ürün ise tavuktur. Çocukların en sevdiği yemeklerden biri nugget yumurtalı galeta unlu tavuktur. Tavukları randadan geçirebilir ya da orta büyüklükte parçalara ayırabilirsiniz. Diğer bir türevi ise köftedir. Doyurucu bir köftenin en büyük sırrı galeta unudur.  Galeta unu yemeklere lezzet kattığı gibi besin değeri yüksek ve besleyicidir.

Galeta Unuyla Sebze Kızartmak

Galeta unu ile kızartma nasıl yapılır diyorsanız sebze kızartmasını denemelisiniz. Dilediğiniz sebzeyi yumurtalı ya da yağlı sos ile galeta ununa batırarak kızartabilirsiniz. Hem vejetaryen olanların seveceği hem de çocuklarınıza sebze yedirmek isteyenlerin bir numaralı tercihidir.  Ayrıca evde peynir kızartması, soğan halkası gibi çeşitli ürünler yaparak fast food mekanlarında bulunan her ürünü sağlıklı yapabilirsiniz. Fast food mekanlarında genelde galeta unu ile yapılmış ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda kâr amaçlı ya da farklı sebeplerden ötürü galeta unu tercih edilmez. Galeta unu sağlıklı ve besleyicidir. Yağ emilimini azaltır. Aslında fast food sayılan ürünlerin içerisinde soğan halkası, peynir topları gibi ürünler galeta unuyla gayet sağlıklıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir