Galeta Unu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle galeta unu hakkından bilgi sahibi olmak bizlere galeta unu seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna daha sağlıklı bir cevap verebilmemizi sağlayacaktır. Galeta unu bilimum kızartmada, keklerde, tatlıda ve böreklerde kullanılan kızarmış ekmek ve ya galetanın dövülerek un haline getirilmesidir. Bu konuda da anlaşılacağı üzere seçimlerimizde galeta ununun ana malzemesi ve partikül yani tane boyutu önemlidir.

Galeta Unu Çeşitleri

  • İri taneli galeta unu,
  • İnce taneli galeta unu,
  • Açık renk galeta unu,
  • Koyu sarı renk galeta unu,
  • Sarı renk galeta unu,

Yukarıda görüldüğü gibi galeta unları çeşit çeşittir. Yapacak olduğumuz yemeğin/tatlının türüne göre galeta unu seçmeniz yaptığınız yemek veya tatlının tadına doğrudan etki edecektir. Peki ama galeta unu seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorunuz hala baki ise şöyle devam edebiliriz. Örneğin çıtır tavuk göğsü yapacaksanız bunun için iri taneli galeta unu kullanmanız gerekmektedir. Fakat eğer ki köfte yapmak istiyorsanız daha ince taneli galeta unu kullanabilirsiniz. Seçimlerde önemli olan sizin ne yapmak istediğinizdir.

Peki her şeye karar verdiniz ve artık bir galeta ununa sahip olmak ve imalata geçmek istiyorsunuz. Markete gittiniz ama karşınıza bu sefer de markalar çıktı. A markası B markası… Raflarda birçok seçenek olduğunu gördünüz. Her şey plana uygun giderken yine aklınıza galeta unu seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusu takıldı. İşte bu noktada da sektördeki uzun yılların deneyimiyle yoğrulmuş firmamız öne çıkmaktadır. Sektördeki deneyimlerini günden güne kaliteye dönüştüren ve aslında ne yaparsan yap kalite standartlarının altında malzeme kullanırsan kalitesiz ürün elde edeceğin günümüzde firmamız kaliteyi sizlerin ayaklarına getirmektedir. 7/24 hizmetinizde olan sitemiz(https://www.ismergaletaunu.com) ile kaliteli ve aradığınız her çeşit galeta ununa ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarımız için ve geniş galeta unu seçeneklerimiz için sitemizi ziyaret edip değerlendirmede bulunabilirsiniz. Piyasada ucuz fiyat tabiki bulunur fakat bizden kalitelisini bulamayacağınıza garanti verebiliriz. Sipariş ve fiyatlar hakkında bizlerle iletişime geçip ayrıntılı bilgi alabilmeniz mümkündür. Sizlerin de bu büyük aileye katılmanız bizleri ziyadesiyle mutlu edecektir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir