Galeta Unu Üretim Tesisi

Galeta unu üretim tesisi el değmeden galeta ununuzu üretmek için yapılmış bir tesisidir. Firmamız galeta unu üretim tesisi  işletmelerinde sizler için el değmeden galeta unu üretmeye devam etmektedir.

Galeta unu, kırmızı et, beyaz et (tavuk ve balık) ve sebze gibi ürünlerin yemeklerinde kaplama amacıyla kullanılan bir un çeşididir. Galeta unu üretiminde modern  galeta unu üretim tesisi endüstriyel işletmelerinde üretilmeye başlanmıştır.

Galeta Unu Nasıl Yapılır?

Galeta unu üretiminde öncelikle buğday unu,su tuz,ekmek katkı maddeleri, ve doğal renklendiriciler kullanılarak ekmek üretilmektedir. Galeta unu üretim tesisi  işletmesinde üretilen ekmek özel işlemden geçirilerek , kurutulur ve son olarak da değirmende öğütülerek galeta unu elde edilir. Galeta unu, düşünüldüğünün aksine bayat ekmekten elde edilmez. Galeta unu, tanecik büyüklüğüne ve galeta ununun renge göre çeşitlere ayrılmaktadır. Galeta ununun renkler beyaz ve açık sarıdan, koyu turuncuya dek uzanan geniş bir renk ıskalasından bulunan renklere sahiptir.

Galeta unun içerdiği  maddeler de kullanımında etkili  faktörlerden biridir. Bu faktör, galeta unu ile kaplanmış gıdaların kızartıldığından çektikleri yağ oranıdır. Yapılan araştırmalar metil selüloz içeren galeta unları ile kaplı gıdaların kızartma esnasında yağ çekme oranları%30 civarında düşürdüğünü ortaya çıkarmıştır. Günümüzde son yıllarda gittikçe yükselen trende sahip olan sağlıklı gıda ile beslenme tarzını benimseyen tüketiciler tarafından son derece uygundur. Bu sebeple de sağlıklı gıda beslenme tarzına  uygun beslenen bireyler tarafından tercih edilen bir özelliktir.

Firmamız www.ismergaletaunu.com  galeta unu üretim tesisi modern ve endüstriyel işletmesi ile Türkiye’de kendi sektörlerinde en başarılı firmalar arasında yer almaktadır. Bunun yanında  firmamız üretim yaptığı galeta ununu doğal renklendiriciler kullanarak üretmekte ve galeta ununun içerdiği maddelere son derece dikkat etmektedirler. Sağlıklı beslenmeyi tercih eden tüketiciler için yapısında metil selüloz içeren galeta unu üretimi yapmaktadırlar. Bunun nedeni daha az kalori almak yapmak isteyen nihai tüketicilere de ulaşabilmektir. Siz de galeta unu üretimi ve galeta unu siparişi vermek için sektöründe önde gelen www.ismergaletaunu.com adresini ziyaret ederek detaylı bilgilere erişebilir,  telefonla bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir