GALETA UNUNUN KALORİSİ

GALETA UNUNUN KALORİSİ

GALETA UNUNUN KALORİSİ

Galeta unu genellikle kurutulmuş bayat ekmekten üretilir. Galeta unu ekmeğin ya da galetanın öğütülmüş halidir de diyebiliriz.   Birçok yemeğin harcında kullanıldığı gibi birçok kızartma türünde kaplama malzemesi olarak ta kullanılır.

Galeta unu birçok yemekte farklı lezzet vermesi amacı ile de kullanılır. Günümüzde galeta unu,  her ne kadar  ev yemeklerin tercih ediliyor olsa da endüstriyel amaçla kullanımı da artmıştır. Dolayısı ile endüstriyel amaçla üretimi de firmamız gibi profesyonel üreticiler tarafından yapılmaktadır. İsmer Galeta Unu markası olarak size bu alanda hizmet sunmaktayız.

Galeta ununu tercih sebepleri:

Günümüzde galeta unu bir çok sebeple kullanılmaktadır. Bunların başında yemeklere vermiş olduğu farklı lezzet, dolgunluk, görünümde oluşturduğu dokusal estetik gibi avantajları gelmektedir.  Ayrıca galeta ununun kalorisi yerine kullanıldığı ekmek içi, hazır köfte harcı gibi malzemelere oranla daha düşüktür. Tabi lezzet ve kaliteye önem veren kişiler ve gıda sektöründe çalışan firmalar bu özelliklerden dolayı galeta ununu tercih etmektedirler.

Galeta Unu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Galeta unu üretimi her ne kadar evde üretilebilir olsa da evde üretmiş olduğunuz galeta unu profesyonelliğimiz ile ürettiğimiz galeta ununun kalitesini inceliğini ve kıvamını yakalayamayacaktır. Ayrıca evde basit yollarla normal ekmekten üretildikleri içinde ev yapımı galeta ununun kalorisi profesyonel teknikler ile ürettiğimiz galeta ununun kalorisiyüksek olmakta diyet yapanlar için bir avantaj sağlamamaktadır.

Galeta unu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan biride galeta ununun çok yağ çekmesidir. Galeta ununun çok yağ çekmemesi için kızarma kıvamının ve unun inceliğinin önemi büyüktür.  Galeta unu hazırlarken bu ince ayrıntılara dikkat edilmediğinde galeta unu çok yağ çekmekte böylece galeta ununun kalorisi yüksek olmasa bile içerisine çekmiş olduğu yağ yüzünden yemeğin kalorisi artmaktadır.

Müşterilerimizin bu sorunla karşılaşmaması için ismer galeta unu markası olarak üretimimizi titizlikle yürütmekte, kızartma ve öğütme işleminin en uygun şekilde olması için gereken her şeyi yapmaktayız. Böylelikle hem ürettiğimiz galeta ununun kalorisi düşük olmasını sağlamaktayız. Hem de galeta ununun yeterli incelikte olmasını sağlayarak içine fazla yağ çekmesini önlüyoruz.

Sektörde yarım asra yaklaşan tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekte ve siz değerli müşterilerimizi mağazamıza beklemekteyiz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir