Galeta Ununun Kullanıldığı Yerler           

Galeta Ununun Kullanıldığı Yerler  

Galeta Ununun Kullanıldığı Yerler  

 Galeta unu bayatlamış ekmeklerin kurutularak öğütülmesiyle ya da galetanın öğütülerek toz haline getirilmesi ile oluşan, kızartmalarda ve birçok yemekte kaplama malzemesi olarak ya da harç olarak kullanılan mutfak malzemesidir.

Balık, tavuk ve sebze kızartmalarında kaplama malzemesi olarak kullanılan galeta unu poğaça börek ve keklerde de daha çıtır bir kıvam oluşturmak ve değişik bir lezzet yakalamak amacı ile de kullanılır.

Galeta Unu Nasıl Üretilir?

Galeta ununun kullanıldığı yerler hakkında bilgi sahibi olmak için önce nasıl üretildiğini bilmek gerekir. Galeta unu bayat ekmeklerin fırınlarda kurutulması ve öğütülmesi ile elde edilir. Ayrıca galetanın da öğütülmesi ile elde edilebilir.

Evde üretilen galeta unu ekmekten üretildiği ve amatör yapımlardan dolayı kıvamı tutturulamadığı için firmamız gibi profesyonel üretim yapan firmaların üretimleri daha çok tercih edilmektedir.

İSMER GALETA UNU markası olarak Galeta unu üretimi yaparken özel olarak ürettiğimiz ekmek ve galetaları gerekli sıcaklıkta gerektiği kadar fırınlayarak kurutmakta ve kullanılacağı yemeklere ve kullanılacağı yere göre uygun incelikte öğütmekteyiz.  Renk kıvamı konusunda müşterilerimizin tercihlerini önemsemekteyiz.

Galeta Ununun Kullanıldığı Yerler

Günümüzde ev kullanımı için üretildiği gibi başta İsmer Galeta Unu markamızda olduğu gibi profesyonel olarak (endüstriyel amaçla) galeta unu üreten firmalarda mevcuttur. Birçok yemek üretimi yapan firmalar pastane ve tatlı sektöründe çalışan firmalar da galeta ununu sağlık ve doğallık hassasiyetinden dolayı üretimlerinde hammadde olarak tercih etmektedirler.

Köftelerde Galeta Unu:

Galeta Ununun Kullanıldığı yerler’ in başında köfteler gelir. Her türlü köftede harç malzemesi olarak kullanılır. Ekmek içinden daha fazla lezzet vermesi ve kıvamı tutturmada daha fazla etkili olması nedeni ile galeta unu tercih edilmektedir.

Kızartmalarda Galeta Unu:

Galeta Ununun Kullanıldığı Yerlerin ikincisi ise kızartmalardır.  Tavuk, balık ve sebze kızartmalarında kaplama malzemesi olarak kullanılır. Görünüm doku ve lezzet olarak farklılık oluşturur. Kızartmanın yağ çekmemesi için galeta unu uygun incelikte ve uygun derecede kızartılmış olmalıdır. İsmer galeta unu inceliği ve kurutulma oranı ile size mutfaklarınızda yardımcı olacaktır.

Hamur İşlerinde Galeta Unu: 

Galeta ununun kullanıldığı yerlerden bir diğeri de hamur işleridir. Poğaça kek ve böreklerinizde çıtır bir doku ve tat istiyorsanız ismer galeta ununu kesinlikle denemelisiniz.

Yaratıcılığınızla birçok farklı tarifte ismer galeta ununu güvenle kullanabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir